04 kwietnia  gościła w naszym domu Pani Zofia Dowjat, która z mieszkańcami przygotowuje spektakl „Kartoteka” w ramach kolejnej edycji projektu „Głos Wykluczonych” realizowanego przez Fundację Jutropera. Do udziału w spektaklu zaproszeni zostali seniorzy z wrocławskich DPS-ów, którzy uczestniczyli w 4-letnim cyklu warsztatów i spektakli, posiadają doświadczenie i talent aktorski. Do grupy dołączyły też nowe osoby, które nie brały udziału w poprzednich spektaklach, a jednak z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do pracy.

18 kwietnia  wybraliśmy się z naszymi mieszkańcami do Muzeum Etnografii na wystawę związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Mieszkańcy zachwycali się sztuką ludową, starannością i pomysłowością tworzenia przeróżnych wzorów i technik naniesionych na pisankach. Mieliśmy też możliwość podziwiać palmy wykonane przez dolnośląskich artystów ludowych.

red1     red2

red3

19 kwietnia mieszkańcy mieli okazję zobaczyć  w kinie polski film pt. „Miłość i miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata. Produkcja poświęcona została Świętej Faustynie Kowalskiej. Nieujawnione fakty i odkrycia grupy ekspertów pozwoliły nam poznać prawdę o wpływie Bożego Miłosierdzia na losy świata oraz potęgę przesłania, które Jezus przekazał ludzkości za pośrednictwem prostej polskiej zakonnicy, a dziś świętej siostry Faustyny Kowalskiej.

25 kwietnia mieszkańcy wybrali się do kręgielni w Sky Tower. Kręgle to ostatnio jedna z ulubionych gier rekreacyjnych, zwłaszcza wśród naszych panów. Przy tej okazji wjechaliśmy na sam szczyt budynku, aby z 49 piętra podziwiać widoki Wrocławia.

red4

W poniedziałki i czwartki nasi mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością uczestniczą w spacerach w pobliskim parku, techniką zwaną nordic walking.

Spotkania modlitewne

Mieszkańcy systematycznie uczestniczą w spotkaniach modlitewnych, połączonych z ćwiczeniami relaksacyjno – terapeutycznymi.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Przez cały miesiąc w naszym domu trwały przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W trakcie zajęć terapeutycznych mieszkańcy wykonywali pisanki, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Podczas zajęć kulinoterapii przygotowaliśmy tradycyjne wypieki wielkanocne, między innymi babeczki do koszyczków ze święconką.

 red5    red6

Próby muzyki gospel

Od marca mieszkańcy naszego Domu wspólnie z mieszkańcami DPS przy ul. Mącznej  i ul. Karmelkowej biorą udział w cyklicznych próbach chóru. Tym razem przygotowujemy koncert muzyki gospel. Inspirująca moc muzyki, najmocniejszych czarnych wokali jest dla nas wielkim wyznawaniem, z którym spróbujemy się zmierzyć.  Ideą, która nam przyświeca, jest propagowanie muzyki Gospel, jako tej, która płynie z głębi serca, a jej treść jest nam wszystkim bliska i dotyka każdego z nas.  Tak więc muzyka zakorzeniona           w śpiewie mniejszości afroamerykańskich rozbrzmiewa w naszych Domach od kilku tygodni. Pozostanie tak jeszcze na długo, gdyż próby będą trwały aż do września a potem zaplanowaliśmy kilka koncertów, na które już dziś gorąco zapraszamy. Nasi mieszkańcy pokochali pieśni gospel - pieśni o wolności,           o miłości i wierze. Wierzymy że tą muzyką dotrzemy do wielu serc.

Warsztatownia – Klinika Pamięci

Na zaproszenie Fundacji „KTOTO” mieszkańcy naszego Domu uczestniczą w cyklicznych warsztatach pt. Warsztatownia Klinika Pamięci, odbywających się w synagodze „Pod Białym Bocianem” przy ul. Włodkowica. W trakcie warsztatów odbywają się ciekawe zajęcia między innymi ćwiczenie pamięci. Podczas spotkań nasi podopieczni aktywnie uczestniczą wykonując ćwiczenia związane z myślami, emocjami, obserwacją otoczenia, które wpływają na ich zachowanie i komunika