03.04.Królewna Śnieżka- występ teatrzyku szkolnego  ze Szkoły Podstawowej nr 15. Mieszkańcy domu podziwiali interesującą, z ciekawą inscenizacją, zagraną przez dzieci  bajkę. Młodych wykonawców długo i gorąco oklaskiwano.

06 i 13.04 W tych dniach przeprowadzono próby teatralne w ramach realizacji nowego projektu Fundacji Jutroopera. Po długiej przerwie mieszkańcy z radością powitali prowadzącą zajęcia teatralne Panią Zofię , która zaproponowała  grupie mieszkańców udział w nowym spektaklu „ Kartoteka” Tadeusza Różewicza. Przedstawiła również harmonogram spotkań.

12.04. Arteterapia z woluntariuszkami  Banku Credit Suisse. Z dostarczonych przez wolontariuszy materiałów  wyplatano piękne kolorowe wianki. Ozdabiano pisanki. Tworzono różnokolorowe bukiety. Uczestniczący w zajęciach mieszkańcy byli zachwyceni  świątecznymi ozdobami, którymi przystroili również swoje pokoje.

kar1

kar2

kar3

16 i 23.04 W ramach  nowego projektu, tj. koncertu pieśni Gospel realizowanego przez mieszkańców i pracowników MCUS odbyły się w tych dniach próby w DPS Mączna. Mieszkańców naszego domu z  entuzjazmem uczestniczyli w tych spotkaniach.

24.04.Koncert Chóru Romantica. Chór seniorów działający przy Radzie Osiedla Nowy Dwór zaśpiewał znane przeboje i ballady biesiadne. Mieszkańcy chętnie dołączali wspólnie śpiewając. Na koniec z radością oklaskiwali chórzystów po występie.

30.04. „Rycerze Trzej” na motywach twórczości Andrzeja Waligórskiego – wyjazd z przestawieniem kabaretowym grupy Teatru & Karmel do Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Regularnie spotykająca się grupa teatralna z Karmelkowej miała okazję pokazać swoją humorystyczną kompozycję słowno-muzyczną  mieszkańcom z ul. Skwierzyńskiej. Widownia zachwycona  występem dołączyła do wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych.

Oprócz planowanych imprez odbyły cotygodniowe regularne zajęcia i spotkania  z mieszkańcami prowadzonych przez KO:

Spotkania muzyczno-teatralne  i Muzykoterapia – to wspólne śpiewanie piosenek z akompaniamentem gitary oraz ćwiczenia rytmiczno –ruchowe  i słuchanie nagrań muzycznych, wspólne czytanie poezji i utworów literackich wraz z rozmowami na każdy temat.

 Filmoterapia - projekcje kina domowego- wyświetlono fragmenty z kieleckich koncertów poświęconych Janowi Pawłowi II – „Golgota” i „Deus Petrus” w wykonaniu chóru Rubika. Mieszkańcy chętnie też grali w bulle i warcaby  przygotowując się do turniejów.

Wspólnie pobijaliśmy Zielony Rekord Polski

W ramach ogólnopolskiej   akcji „  Zielony Rekord” 26 kwietnia   pracownicy firmy  Hewlett Packard Enterprise  i Miejskiego Centrum Usług Socjalnych brali udział w nasadzeniach roślin i krzewów w ogrodzie polisensorycznym na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej 25.

W doskonałych nastrojach, przy słonecznej pogodzie z wsparciem  mieszkańców posadzono 155 roślin o tajemniczych nazwach: Dereń, Irga, Jaśminowiec, Krzewuszka, Pecherznica i piękną każdemu znaną Róża ogrodową. Głównym organizatorem zielonych  prac  była Pani Zofia Molodovec florystka z wykształcenia, ogrodnik z pasji i zamiłowania do piękna i natury.

Zadbano o dobra atmosferę i pobicie Zielonego Rekordu realizowanego tego dnia w wielu miejscach w Polsce, mającego na celu zazielenienie przestrzeni wokół nas.

Mamy nadzieje, że obsadzone rośliny i krzewy przyjmą się w naszym ogrodzie i będą cieszyć swoim pięknem mieszkańców i klientów dziennego domu.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspólnej zielonej pracy w naszym ogrodzie