NFM Pasja wg. Św. Mateusza

W okresie przedświątecznym mieszkańcy DPS ul. Kaletnicza  mieli możliwość wysłuchania „Pasji wg. św. Mateusza” w Narodowym Forum Muzyki. Utwór Jana Sebastiana Bacha zaprezentowali, zgodnie ze standardami wykonywania muzyki dawnej, światowi muzycy – zespół Gabrieli Consort and Players pod kierownictwem słynnego dyrygenta Paula McCreesha. Pasja jest nieodłącznym elementem Liturgii Niedzieli Palmowej i Wielkiego Piątku. Rozważania przy pomocy tak pięknego dzieła muzycznego skłaniają słuchacza do głębokiego i owocnego rozbudzania wewnętrznych wrażeń i pogłębienia uczuć religijnych.

kal1

Bodo Show – Scena Kamienica

„Bodo Show” – bardzo ciekawe przedstawienie nawiązujące do międzywojennych treści kabaretowych. Interesujące wykonanie solistów Teatru Scena Kamienica piosenek Hanki Ordonównej oraz Eugeniusza Bodo, w które wpleciono taniec w wykonaniu Baletu Scena Kamienica BODO BAND, wprowadziło nas w klimat okresu międzywojennego. Wokaliści swoim wykonaniem świetnie oddali charakter kabaretu z tamtych lat, sprawiając, że był on pełen świetniej muzyki, dobrego humoru i doskonałej rozrywki.

„Miłość i miłosierdzie” to był dobry film na okres Wielkanocny. Obejrzeliśmy go w kinie DCF w dniu 25 kwietnia. Opowiadał historię św. Faustyny Kowalskiej, ujawniając dotąd nieznane fakty.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z PRZEDSZKOLEM ZIELONA BAZA 4.04.2019

Dzisiejsze przedpołudnie nasi mieszkańcy spędzili bardzo aktywnie w ogrodzie razem z przybyłymi do nas przedszkolakami.

Dzieci przyszły do nas z pobliskiego osiedla gdzie powstało nowe przedszkole “Zielona BAZA “ dzieci w wieku od 3 do 6 lat przygotowywał się do spotkania już dzień wcześniej piekąc muffinki czekoladowe.

Dla nas wszystkich było to bardzo miłe spotkanie podczas którego wspólnie śpiewaliśmy piosenki z  lat dziecięcych i braliśmy udział w zabawach z chustą.

Dzieci szybko nawiązały z mieszkańcami kontakt i nawet padały słowa “... dziadek Jurek… “co wywołało w owym Panu Jerzym ogromny uśmiech na twarzy.

Mamy nadzieję, że  nasze spotkania będą się powtarzać gdyż czas z dziećmi pozostawia w nas dużo pozytywnych emocji i wspomnień.

MUZYKOTERAPIA - NAUKA TAŃCA

Przez cały kwiecień nasza grupa taneczna doskonaliła się w poznanych tańcach. Wszyscy uczestnicy bardzo są zaangażowani w zajęcia taneczne, ponieważ są one nie tylko formą ruchu, ale także dostarczają dużo radości i poprawiają w nas produkcję endorfinek.

Po godzinnym tańcowaniu dołączają do nas inni mieszkańcy domu aby wspólnie śpiewać różne piosenki podczas muzykoterapii. Poniedziałki kwietniowe zazwyczaj przemijały nam bardzo muzycznie co pozwalało na radosne wejście w każdy nowy tydzień.

PRÓBY ZESPOŁU MUZYCZNEGO

Kwiecień jest kolejnym miesiącem, w którym ciężko pracuje nasza grupa muzyczna szykując się do wrześniowego koncertu.

Pani Izabela podczas prób emisji głosu wyciąga z nas nieznane nam dźwięki co wymaga nie lada wyczynu i poznania samego siebie aby śpiewać z przepony. Jednak są to bardzo miłe zajęcia gdyż widzimy jaki postęp zrobił każdy z nas i jak dużo już potrafimy.

A i słuchanie nowych utworów jest też niesamowite gdyż na co dzień nie często mamy do czynienia z takim rodzajem muzyki, ale musi on pozostać nadal tajemnicą.

ZAJĘCIA CYKLICZNE

Korzystając z pięknej pogody wielokrotnie chodziliśmy na spacery na pobliską rzekę Widawę gdzie obserwowaliśmy kaczki i budzącą się przyrodę. W niepogodę graliśmy w gry stolikowe, prowadziliśmy różne rozmowy dotyczące zbliżającego się Pikniku Rodzin.

kal2

DOGOTERAPIA

Niestety w kwietniu tylko raz mogliśmy spędzić czas z naszymi czworonożnymi  przyjaciółmi. Jednak czas ten był bardzo aktywny i miły dla nas.  Podczas tego spotkania były dzieci z wolontariatu , które wręczyły nam wszystkim przepiękne laurki. Mamy nadzieję, że w maju więcej będzie zajęć z dogoterapii, bo bardzo wszyscy je lubimy.

kal3