Opera

7 marca w Operze Wrocławskiej odbyła się premiera kantaty „Widma” Stanisława Moniuszki. Spektakl jest muzyczną ilustracją II części „Dziadów” Adama Mickiewicza, który wpisuje się w jedno z wydarzeń związanych z Rokiem Moniuszkowskim. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak znakomitym wydarzeniu.

„Pani Wiosna”

Dnia 25.03. mieszkańcy naszego domu mieli możliwość uczestniczenia w przywitaniu „Pani Wiosny”. Wspólne śpiewanie piosenek oraz wysłuchanie kilku autorskich wierszy uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sprawiło nam wielką przyjemność.

kal1

Wiosenny grill

Nadchodzącą wiosnę 2019 przywitaliśmy 21.03. w ogrodzie spotkaniem przy grillu. Dzień był słoneczny, dookoła świeża zieleń, pąki liści, gdzieniegdzie pierwsze kwiaty. Do grillowania zostały przygotowane pyszne szaszłyki; z białą cebulą, czerwoną papryką, lekko beżową i ciemno brązową pieczarką oraz zieloną cukinią, ułożone nad paleniskiem wyglądały jak kolorowy ludowy kilim. Tak było na dobry początek.

kal2

MUZYKOTERAPIA-NAUKA TAŃCA-EMISJA GŁOSU

W marcu odbyły się trzy spotkania muzykoterapii, podczas których wspólnie śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej.

Prowadzone były różne ćwiczenia usprawniające z wykorzystaniem utworów ze znanych filmów.

O godzinie 11:00 podczas spotkań grupy tanecznej jak zwykle było mnóstwo śmiechu i zabawy, gdyż poznawaliśmy nowe kroki, które dla poniektórych wydawały się nie do zapamiętania. Jednak po wielu próbach wszyscy potrafili powtórzyć trudny układ, ale niestety nie w rytm muzyki. To lekkie niepowodzeniem nie zmartwiło Nas i już czekamy na kolejne spotkania, aby doskonalić swoje zdolności taneczne.

Po obiedzie w świetlicy odbywały się spotkania grupy muzycznej, która udoskonalała się w emisji głosu. Naprawdę potrzeba wielu godzin, aby wyśpiewać wszystkie dźwięki z piosenek do następnego występu. Próby już trwają a nasz występ na pewno będzie niezapomniany, bo takiego repertuaru jeszcze nie było, ale na razie pozostanie tajemnicą.

kal3

KINOTERAPIA

 

W tym miesiącu udało nam się wyświetlić trzy filmy “Sufrażystka”, “Agentka”, “Monachium “. Pierwszy film był nawiązaniem do zbliżającego się dnia kobiet, opowiadał o walce kobiet w drodze do poszanowania ich praw, drodze ku szczęściu, drodze, która była wyboista i pochłonęła nawet niewinne życie kobiet. Kolejny film był bardzo zabawną komedią także o kobiecie, bo tyle siły do walki to chyba tylko kobiety posiadają. Ostatni film był przełamaniem kina kobiecego i opowiadał o losach sportowców w ciężkich czasach przeładowań na tle politycznych.

Nasi mieszkańcy, którzy chętnie uczestniczą w kinoterapii mogli obejrzeć oraz porozmawiać na tematy wynikające z obejrzanych filmów i jak to zazwyczaj bywa wszyscy odnosili się poniekąd do swoich doświadczeń.

DZIEŃ KOBIET

 

W dniu 8 marca wszystkie Panie mieszkające w naszym domu zostały zaproszone na uroczyste spotkanie w świetlicy.

Po licznym przybyciu ok 30 pań wszystkim zostały złożone życzenia przez Pana z Rady Mieszkańców oraz wręczony piękny tulipan. Po uroczystym powitaniu wspólnie zasiedliśmy do syto zastawionych stołów, całości dopełniła muzyka z gramofonu a raczej wykonawcy z lat młodości naszych Pań. W tak miłej atmosferze upłynęło nam całe przedpołudnie.

kal4

MULTIKINO “CAŁE SZCZĘŚCIE”

 Dzisiaj chętne osoby wybrały się do Pasażu Grunwaldzkiego aby obejrzeć nowy, polski film “Całe szczęście” .  Wszyscy w skupieniu oglądali romantyczna komedię a co jakiś czas słychać było śmiech panów a za chwile panie cicho chichotały. Film opowiadał o losach małego chłopca i jego taty, o wielkiej miłości, tragedii i nowo przyszłej miłości. Cała fabuła była bardzo zabawna a jednak tez bardzo oczywista🙂

Najważniejsze, że film bardzo spodobał się oglądającym i pozostanie mile w naszej pamięci.