Jasełka i koncerty kolędowe

- występy uczniów i przedszkolaków

Styczeń był miesiącem bogatym w wydarzenia artystyczne. Gościliśmy uczniów i przedszkolaków, którzy przygotowali i zaprezentowali naszym mieszkańcom przedstawienia jasełkowe wzbogacone kolędami i pastorałkami.

11 stycznia wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 75, z przedstawieniem jasełkowym. Młodzi aktorzy w barwnych kostiumach odegrali sceny z Betlejem oraz wyśpiewali kolędy i pastorałki. Rodzice uczniów w serdeczny sposób przygotowali ciasta i słodkie dary dla naszych mieszkańców – podczas degustacji zaistniała wyjątkowa sposobność do nawiązania bliższych wzajemnych relacji.

14  stycznia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19, którzy zaprezentowali nam polskie kolędy i jasełka z inscenizacją historii narodzin Pana Jezusa. Na estradzie pojawili się Maryja z dzieciątkiem, Józef, aniołki, pastuszkowie i obowiązkowo Trzej Królowie.

15 stycznia zorganizowaliśmy wspaniały koncert kolęd w wykonaniu Chóru HUBIANIE. To kolejny wspaniały występ tego zespołu w naszym Domu. Artyści oprócz znanych       i bardzo popularnych kolęd zaprezentowali mało znane i zapomniane utwory. Jak zwykle podczas koncertów wywiązuje się ciepła więź między wykonawcami                  a słuchaczami i wtedy wszyscy śpiewają razem - to bardzo wzruszające przeżycie.

17  stycznia gościliśmy Chór MAGNOLIA z repertuarem polskich kolęd i pastorałek. Zespół ten występuje u nas od wielu lat i ta znajomość pozwala szybko przełamać wszelkie bariery i widownia z ochotą włącza się do wspólnego śpiewania utworów. Na koniec nie obyło się bez bisów.

21 stycznia pierwszy raz odwiedziła nas młodzież z wolontariatu w Szkole Podstawowej w Tyńcu Małym w ten sposób spełniło się pragnienie tej młodzieży aby móc poznać mieszkańców naszego domu i wystąpić przed nimi. Dodatkowo rodzice tej młodzieży przygotowali w darze ciasta i wspaniałe łakocie. Po występie uczestnicy rozdali poczęstunek wśród widowni i nastąpiła okazja do bliższego poznania oraz do rozmów. To była bardzo wzruszająca wizyta.

22  stycznia swój wspaniały koncert kolęd zaprezentował Chór ROMANTICA. Można powiedzieć, że styczeń to miesiąc kolędowego festiwalu – taka ilość występów dała nam szansę zapoznania pięknego repertuaru, mogliśmy poznać różnorodność wykonawczą a przede wszystkim podziwiać pasję i wrażliwość wykonawców.

23  stycznia gościliśmy ostatnią w styczniu grupę przedszkolaków z Przedszkola BAJKA. Zaprezentowali przedstawienie jasełkowe oraz kolędy te znane ale również współczesne utwory tego gatunku. W styczniu spodziewaliśmy się jeszcze dwóch występów z innych wrocławskich przedszkoli ale w tym przeszkodziła nam grypa, która dotknęła młodych wykonawców.

25  stycznia - to był piątek – ostatni dzień przed feriami zimowymi - przybyli do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 26. Wyjątkowa była ilość uczestników –  były to cztery klasy razem ponad osiemdziesięcioro uczniów. Każda z klas zaprezentowała swój recital dedykując go naszym Babciom i Dziadkom. My ze swej strony życzyliśmy im udanych ferii i tak ważnego wypoczynku i dziękujemy za przepiękne kwiaty własnoręcznie wykonane z bibuły.

mac1

Zajęcia z arteterapii

W ramach zajęć terapeutycznych wykonywaliśmy w tym miesiącu okolicznościowe kartki. Inspiracją do zajęć był obchodzony w tym miesiącu Dzień Babci i Dziadka. Wykorzystując różne materiały zgromadzone w terapii zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy  wiele kartek  z miłosnym motywem serca. Składając najlepsze życzenia naszym podopiecznym wręczaliśmy kartki i widzieliśmy wzruszenie i radość jaką sprawiły.

mac2