Wizyta Mikołaja w naszym domu

Dzień 06 grudnia nadszedł mimo braku śniegu a jak wiadomo - Mikołaj przyjeżdża saniami a jak saniami jeździć bez śniegu ? Pojawił się delikatny niepokój,  czy aby przybędzie. Ale w ten dzień wyczekiwany Dobrodziej przybył na czas. Odwiedził wszystkich mieszkańców i osobiście wręczył wspaniałe prezenty. Po zakończonych odwiedzinach Mikołaj opowiadał nam, że bardzo lubi odwiedziny w naszym Domu gdy w pamięci przywołują się wspomnienia z dzieciństwa i młodości.

mac2

mac1

Mikołaj w „Źródełku”

W dniu 06.12.2018r. wraz z mieszkańcami udaliśmy się do Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży „ŹRÓDEŁKO” przy Parafii św. Jadwigi w Leśnicy. Na początku dzieci razem z animatorami prezentowały wcześniej przygotowane układy taneczne. Następnie Mikołaj, zgodnie z tradycją, wręczał wszystkim uczestnikom spotkania, prezenty, sprawiając tym samym wiele radości. „Spotkania mikołajkowe” przebiegło w ciepłej, świątecznej atmosferze. Z jednej strony było dla nas świetną zabawą, a z drugiej pozwoliło głębiej poznać się i zintegrować z dziećmi i młodzieżą. Ciepłe przyjęcie wychowawców i dzieci oraz niezwykłe zaangażowanie i empatia sprawiły że poczuliśmy się jak w domu.

Występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33

z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

10 grudnia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 z Wrocławia, którzy zaprezentowali nam program słowno-muzyczny upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy znamy pieśni z czasów odzyskiwania niepodległości, wiele razy śpiewaliśmy je razem z przyjaciółmi- przywołują w nas wiele wspomnień. Słuchanie tych utworów w wykonaniu tak młodych ludzi wywołuje niezapomniane wrażenie i budzi nadzieję, że wartości, za które nasi dziadowie oddawali życie nie przemijają.

Spotkanie uczestników projektu muzycznego

„Baw się razem z nami”

14 grudnia zaprosiliśmy uczestników, trwającego od maja, projektu muzycznego „Baw się razem z nami…” do Wrocławskiego Rynku na wspaniały i baśniowy Jarmark bożonarodzeniowy. Wtopiliśmy się w malownicze alejki pomiędzy straganami pełnymi świątecznych zapachów, przysmaków i przeróżnych atrakcji. Gdy odczuliśmy grudniowy chłód udaliśmy się do włoskiej pizzerii na Starym Mieście, gdzie zasiedliśmy przy wielkim wspólnym stole i zamówiliśmy smaczną i aromatyczną pizzę.

Wspólne biesiadowanie, wspominanie doświadczeń z prób i koncertów oraz oglądanie albumu zdjęć dokumentujących projekt „Baw się razem z nami…” miło wypełniło czas. Snuliśmy plany następnych projektów muzycznych.

mac2

Przedświąteczne spotkanie z Prezydentem Wrocławia – Jackiem Sutrykiem

Nowo wybrany Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk przy współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego zaprosił w dniu 17.12.2018r.  seniorów naszego miasta, jak również  mieszkańców Miejskiego Centrum Usług Socjalnych na przedświąteczna wieczerzę, która odbyła się w restauracji na terenie wrocławskiego ZOO. Gdy przybyliśmy na miejsce weszliśmy do świątecznie udekorowanej sali, przy dźwiękach kolęd zajęliśmy miejsca przy stołach. Spotkanie rozpoczął Prezydent i powitał przybyłych gości, następnie złożył świąteczno-noworoczne życzenia seniorom. Atmosfera wprowadziła wszystkich w nastrój świąteczny, przy wspólnym kolędowaniu i degustacji potraw spędziliśmy ten grudniowy wieczór. 

mac3

Przedświąteczne spotkanie mieszkańców z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 25

 18 grudnia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 25 we Wrocławiu. Celem międzypokoleniowego spotkania było wspólne wykonywanie bombek choinkowych, śpiewanie kolęd, wzajemne poznawanie się przez obcowanie, rozmowy, wspominanie świąt oraz opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych. Na zakończenie spotkania uczniowie udekorowali choinki w Klubie własnoręcznie wykonanymi z mieszkańcami bombkami.

mac4    mac5 

Spotkanie przedświąteczne z dziewczętami z Ośrodka przy ul. Kieleckiej

Od wielu lat utrzymujemy serdeczne kontakty z uczennicami z Ośrodka Socjoterapii przy ul. Kieleckiej we Wrocławiu. Wychowanki z ochotą uczestniczą w naszych imprezach w ciągu całego roku. Ale gdy nadchodzą Święta organizujemy wspólne spotkanie przedświąteczne – jest to  specjalna okazja do bliższego poznania, do rozmów o świętach, do wspomnień. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, ale w pewnym momencie dziewczęta przejęły inicjatywę i przy pomocy karaoke z wielkim talentem zaprezentowały swoje talenty wokalne. Na zakończenie mieszkańcy otrzymali własnoręcznie wykonane stroiki bożonarodzeniowe oraz inne ozdoby choinkowe.

mac6

Przygotowania do Świąt

Miesiąc grudzień upłynął nam w atmosferze przygotowań świątecznych. W pracowni terapii zajęciowej wykonywaliśmy bombki i gwiazdki świąteczne z materiałów z recyklingu, które pomalowane przyozdobione koralikami i brokatem, pięknie prezentowały się na choince. Razem z mieszkańcami  ubieraliśmy choinki, wyeksponowaliśmy szopki, rozwiesiliśmy gwiazdy betlejemskie wykonane  z wikliny papierowej i ozdobione w roku poprzednim. Ostatnim etapem naszych przygotowań było wykonanie stroików świątecznych. Bogate dekoracje wprowadziły nas w świąteczny klimat i atmosferę domowego ciepła.

 mac7    mac8

mac9