Mikołajki
06 grudnia
w naszym domu tradycyjnie jak co roku gościł Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek, dzwoniąc dzwoneczkiem obwieszczał, że się zbliża i odwiedzi mieszkańców     w pokojach, by obdarować ich prezentami. Mikołaj przyjmowany był przez mieszkańców    z wielką radością i wzruszeniem.

Przygotowania do Świąt

Od 01. do 20. grudnia w naszym domu trwały prace związane ze świąteczną dekoracją. Przygotowane zostały piękne ozdoby, którymi udekorowano choinki, girlandy i pokoje, gdzie cieszyły oczy mieszkańców oraz gości odwiedzających nasz dom.

red1     red2
 red3    

Spotkanie opłatkowe

17 grudnia  mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz wrocławscy seniorzy zostali zaproszeni przez Prezydenta miasta Wrocławia Jacka Sutryka na spotkanie opłatkowe do restauracji na terenie wrocławskiego ZOO. Przygotowany był dla nich poczęstunek składający się z tradycyjnych potraw wigilijnych. W miłej, świątecznej atmosferze wszyscy składali sobie wzajemnie życzenia. To uroczyste spotkanie uświetniła  schola      z kościoła przy ul. Świdnickiej.

Dogoterapia

19 grudnia odbyła się dogoterapia . Mieszkańcy bardzo chętnie i aktywnie biorą udział        w tych zajęciach. Kontakt z psami sprawia im wiele radości i daje poczucie bliskości. Nawet kiedy humor nie dopisuje, w trakcie zajęć na twarzach pojawiają się uśmiechy.

Przedświąteczna wizyta wolontariuszy

20 grudnia w naszym domu gościła młodzież ze stowarzyszenia pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy „ Przyjaciele seniorów”. Goście przybyli z życzeniami świątecznymi oraz własnoręcznie wykonanymi drobnymi upominkami. Z serca składali życzenia, śpiewając kolędy przy akompaniamencie gitary.

Wieczerza wigilijna

24 grudnia w naszym domu odbyło się coroczne spotkanie wigilijnoopłatkowe. Mieszkańcy przy tradycyjnych świątecznych potrawach i zapalonych świecach słuchali fragmentu pisma świętego z ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Przy dźwiękach kolęd, dzieląc się opłatkiem składali sobie wzajemnie najlepsze życzenia.