06.12.  „ Mikołaj na Karmelkowej” – pracownicy  w strojach Mikołaja i Elfów rozdawali każdemu z mieszkańców paczki z prezentami świątecznymi przygotowanymi przez MCUS.

kar2     kar1

06.12.    DOGOTERAPIA – kolejne prowadzone przez kwalifikowanego terapeutę zajęcia z psem, mające na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem, mają za zadanie dostarczenie uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania, pozwalają oderwać się od otaczającej ich rzeczywistości.

17.12.   Kolęda seniorów z chóru Ballada z CK Zamek . Ciekawy wybór  kolęd oraz  świąteczne opowieści  wprowadziły  mieszkańców w  pogodny, świąteczny  nastrój. Wielu z nich dołączyło do wspólnego śpiewu. Mieszkańcy gorącymi oklaskami i ciepłymi świątecznym życzeniami świątecznymi pożegnali zaproszonych gości.

17.12. „Mikołajki z prezentami od woluntariuszy  NOKII” – uroczyste rozdawanie każdemu z mieszkańców paczek świątecznych przygotowanych przez  pracowników Wrocławskiego Oddziału Nokii.

17.12. Wyjazd do Restauracji Letniej w ZOO na „Spotkanie Świąteczne” z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka – mieszkańcy mieli szczególną  okazję uczestniczyć  w świątecznej kolacji z smakowitymi potrawami wigilijnymi i koncertem kolęd dla środowiska senioralnego, którą powitał  życzeniami świątecznymi nowo wybrany  Prezydent Wrocławia.

19.12.  „Spotkanie Opłatkowe” z  poczęstunkiem i wspólną kolędą z udziałem studentów z Wydziału Terapii zajęciowej AWF.

20.12.  „Hej kolęda, kolęda” korzystając z obecności studentów odbywających praktyki w dps zorganizowano wspólne śpiewne kolęd, przy akompaniamencie pianina jednej ze studentek . Wśród radosnej atmosfery składano sobie życzenia świąteczne.

24.12. „Wieczerza Wigilijna” w świetlicy DPS Karmelkowa. Jak każdego roku wielu naszych mieszkańców wyraziło chęć wspólnego spędzenia tego wyjątkowego wieczoru. Odświętnie ubrani zasiedli  do uroczystej kolacji. Po powitaniu i złożeniu życzeń przez kapelana wszyscy przełamali się opłatkiem, zaśpiewali kolędy i przystąpili do spożywania tradycyjnie przygotowanych potraw.

27.12.   „Czy muzyka jest lekiem XXI wieku”  - Warsztaty muzykoterapeutyczne Fundacji „Boryna” – wybrane ćwiczenia praktyczne z kinezologii edukacyjnej na koncentrację, koordynację poprzez zabawę prostymi formami plastycznymi i kolorystyką z odtwarzaną w tle muzyką relaksacyjną.