Mikołaj

6 grudnia do DPS ul. Kaletnicza przybyło dwóch Mikołajów z prezentami
dla wszystkich mieszkańców. Mikołajowie każdemu z mieszkańców wręczali paczki – niespodzianki , a mieszkańcy prezentowali swoje „talenty” piosenkarskie, literackie i aktorskie, opowiadali anegdoty. Atmosfera spotkania była wesoła i serdeczna. Wszyscy życzliwie podziękowali Mikołajom za paczki i zaprosili ich na następny rok.

kal1

Centrum Poznawcze Hali Stulecia

W ramach działań edukacyjnych mieszkańcy odwiedzili Centrum Poznawcze w Hali Stulecia. Podczas pobytu oglądali krótki film dokumentalny dotyczący historii Hali, na przestrzeni stu lat. Ciekawa ekspozycja interaktywna sprawiła, że każdy z mieszkańców mógł wykazać się kreatywnością. Możliwość wejścia na obiekt sportowo-rekreacyjny, pozwolił na obejrzenie kopuły (architekta Max Berg) od wewnątrz.

kal2

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Niektórzy mówią, że Jarmark Bożonarodzeniowy odbywający się od kilku
lat we Wrocławiu jest jednym z najpiękniejszych jarmarków w Europie. Rynek wrocławski zamienia się w tym czasie w magiczny, tętniący światłem i życiem plac. Dźwięki muzyki, drewniane domki – stoiska na których można zakupić świąteczne prezenty, ogromna choinka obok której nie można przejść obojętnie, to tylko niektóre atrakcje wzbudzające zachwyt u wielu odwiedzających jarmark. Tak też było i z naszymi mieszkańcami, których świąteczny klimat i wystrój Rynku zauroczył swoim wyglądem.

kal3

Świąteczne kolędowanie

W świątecznie przystrojonym domu, w świetlicy spotkaliśmy
się na wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Był to dla nas czas świątecznego nastroju, wspomnienia świąt obchodzonych w rodzinnych domach, przygotowywanych dań na wieczerzę wigilijną oraz opowieści o wymarzonych prezentach.

kal4

Zabawa Sylwestrowa

Przez wszystkich oczekiwana zabawa sylwestrowa rozpoczęła się wcześnie bo o godz. 10. Świetlica DPS była pięknie przystrojona, a mieniące się światła jupiterów zapowiadały doskonałą zabawę. Elegancko ubrani mieszkańcy tańczyli przy znanych i lubianych przebojach różnych artystów z lat 70. W przerwie zabawy, podczas odpoczynku, mieszkańcy częstowali się słodkim i smakowitym poczęstunkiem. Nie zabrakło również zabawnych konkursów z ciekawymi nagrodami. Zabawa zakończyła się składaniem życzeń noworocznych wprowadzając nas w cudowny nastrój Nowego Roku.