08.11.  Dogoterapia –  spotkanie z treserami psów , którzy opowiadali o zwyczajach i  tresurze . Bezpośredni kontakt z sympatycznymi czworonogami to dla mieszkańców radosne przeżycie.

Red2

06.11.  „Baw się razem z nami” to występ muzyczny, teatralny i multimedialny przygotowany przez mieszkańców i pracowników z DPS Mącznej, Rędzińskiej i Kaletniczej. Pięknie wyśpiewana z akompaniamentem gitar i pianina opowieść o latach 60-tych ilustrowana  migawkami filmowymi zachwyciła mieszkańców naszego Domu.

10.11. Myśląc Ojczyzna – wyjazd na występ  Chóru i Orkiestry Opery Wrocławskiej z udziałem Trio  Włodka Pawlika. Kilkuczęściowa wokalno-instrumentalna kantata  o walce o polską niepodległość od Mieszka Pierwszego do solidarnościowego zwycięstwa była niezwykle różnorodna  muzycznie. Widownia długo i gorąco oklaskiwała bisujących wykonawców.

14.11.     Wyjazd na XVII Oławski Turniej Warcabowy do DPS Oława. Mieszkańcy DPS Karmelkowa po zaciętej i partnerskiej rywalizacji odnieśli sukces zdobywając puchary z nagrodami za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej oraz drugiego w klasyfikacji indywidualnej. Dumni i szczęśliwi powrócili na Karmelkową.

22.11.  Dogoterapia – kolejne spotkanie z udziałem  treserów oraz ich sympatycznych  czworonogów.

23.11. Koncert pieśni niepodległościowych i andrzejkowych piosenek biesiadnych chóru seniorów ze Stowarzyszenia „Żyć Inaczej”. Mieszkańcy z przyjemnością wtórowali swym głosem do znanych im pieśni i piosenki. Gorące oklaski na widowni pożegnały wykonawców. 

28.11.    Występ listopadowy dzieci z  Szkoły Podstawowej nr 15  przygotowany z pedagogiem szkolnym. Dzieci z kilku klas uroczyście zaprezentowały opowieści i pieśni   powstańcze o czynach Polaków w ostatnich wojnach tego stulecia .

28.11. Zabawa Andrzejkowa w świetlicy DPS Karmelkowa. Były opowieści o zwyczajach i andrzejkowych wróżbach, wspólne śpiewanie oraz poczęstunek . Mieszkańcy przyjemnie spędzili środowe przedpołudnie.

29.11.   Wyjazd na zabawę Andrzejkową do DPS Kaletnicza. Kilku mieszkańców miało okazję uczestniczyć w organizowanej  imprezie. Było lanie wosku i wróżby, tańce i wspólny śpiew oraz słodki poczęstunek . Mieszkańcy  chętnie uczestniczyli we wszystkich proponowanych konkursach i zabawach.