05 października wybraliśmy się z mieszkańcami do Wrocławskiego Centrum Seniora na prelekcję pt. „Dlaczego warto mieć dobre nawyki?”. Podczas interesującego wykładu prowadząca, Pani Gabriela Orłowska przybliżyła zasady zdrowego stylu życia.Wykład odbył się w ramach obchodów Dni Seniora Wrocław 2018.

08 października z grupą mieszkańców wybraliśmy się na wrocławskie cmentarze. Porządkowaliśmy groby , paliliśmy znicze, w skupieniu i ciszy modliliśmy się na grobach bliskich.

12 października – Po raz kolejny mieliśmy przyjemność brać udział w XXIV Turnieju Szachowym o zasięgu regionalnym, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej. Jak zwykle rozgrywki przyniosły wiele sportowych emocji i ku ogromnej radości dla naszych zawodników zakończyły się sukcesem. Zawodnik z naszego Domu zajął II miejsce w ogólnej klasyfikacji indywidualnej. Wróciliśmy z pucharem, medalem, dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi.

red1     red2

16 października – „Regaty kajakowe” – zakończenie sezonu. Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie „Kolory Nadziei” na regaty kajakowe na Odrze. Mieszkańcy z wielką radością biorą udział w regatach. Po aktywnym wypoczynku na wodzie, organizatorzy regat przygotowali poczęstunek, tym razem był to grill, mieszkańcy delektowali się kartkóweczką, kiełbaskami i kaszanką. Przy pięknej pogodzie mieszkańcy mogli czerpać promienie słońca i w pogodnych nastrojach wrócić do domów.

red3    red4

19 października w naszym Domu odbyła się premiera przedstawienia multimedialnego pt.  „Baw się razem z nami”. W spektaklu wzięli udział mieszkańcy z DPS Rędzińska, DPS Kaletnicza oraz DPS Mączna. Prawie godzinny program słowno - muzyczny nawiązywał do stylistyki lat sześćdziesiątych. W trakcie wykonywania piosenek, na telebimie wyświetlane były scenki z tamtych lat. Zabawne skecze przypomniały nam absurdalne sytuacje jakie spotykały nas w pralni czy sklepie. Przedstawienie sprawiło wiele radości licznie zgromadzonym widzom, a artyści zostali uhonorowani gromkimi brawami i owacją na stojąco. 

24 października – W naszym domu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na te zajęcia, pytają kiedy będą następne. Podczas zajęć mieszkańcy mogą bawić się z pieskami, głaskać je, karmić, rozmawiać, opowiadać o zwierzętach jakie w swoim życiu mieli i o przygodach z nimi związanych.

26 października – Nasi mieszkańcy zostali zaproszeni na Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Fundacji - Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. Ks. M. Lutra. Mieszkańcy z przyjemnością biorą w nim udział. Jesteśmy zawsze miło przyjmowani. Chociaż nie zajęliśmy czołowych miejsc, jednak nikt z zawodników nie został pominięty. Każdy z uczestników turnieju otrzymał dyplom i nagrodę pocieszenia.

 red5    red6