03.10.  Wyjazd do Kina Helios na premierowy film pt. „Kler” -  mieszkańcy  z  dużym zainteresowaniem obejrzeli  popularną w ostatnim czasie nowość polskiego kina.

kar1

12.10.  Wyjazd na  “XXIV Integracyjny Ogólnopolski Turniej Szachowy  o puchar MCUS“ w DPS Mączna. Regularne,  cotygodniowe rozgrywki  mieszkańców dały sposobność do uczestniczenia w turnieju organizowanym przez MCUS i Stowarzyszenie „Kolory Nadziei” . Mieszkańcy mogli skonfrontować swoje umiejętności z uczestnikami innych wrocławskich i dolnośląskich domów pomocy. 

16.10.  Wyjazd na „Imprezę kajakową na Przystani Osobowickiej” zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Kolory Nadziei”- w słoneczne i chłodne już przedpołudnie mieszkańcy z przyjemnością pływali motorówką, kajakami i rowerem wodnym. W międzyczasie  śpiewano przy grillu spożywając  kiełbaskę i karkówkę .  

25.10.  „ Integracyjny Turniej warcabowy”   o puchar dyrektora w Ewangelickim Centrum   Diakonii i Edukacji. Po raz kolejny mieszkańcy MCUS mogli porównać swoje umiejętności z profesjonalnie grającymi  niepełnosprawnymi klubowiczami oraz z dziećmi z integracyjnych szkół podstawowych .

26.10.  „Jesienny  Koncert” senioralny Zespołu RADOŚĆ z Klubu 4 Brygady Logistycznej WP. Chór zaśpiewał  pieśni patriotyczne i znane przeboje przy akompaniamencie pianina prowadzącego zespół Pana Stanisława. Mieszkańcy włączali się śpiewając znane im piosenki . Jak zwykle pożegnali chór gorącymi oklaskami.