„III rozgrywki gry w bule
IV edycji Turnieju o Puchar przechodni
Dyrektora MCUS we Wrocławiu”
13 września reprezentacja mieszkańców naszego Domu brała udział w corocznym turnieju gry w bule drużyn trzyosobowych. Zasadą rywalizacji w tych zawodach jest zdobycie Pucharu ufundowanego przez Dyrektora MCUS we Wrocławiu po trzykrotnym zwycięstwie turniejów. To już IV edycja czyli już trzy puchary zostały zdobyte i zdobią kolekcje trofeów sportowych. W tym roku po raz drugi zwyciężyli zawodnicy z DPS Karmelkowa i są faworytami rywalizacji w przyszłym roku. Drugie miejsce zajęli gospodarze z DPS Rędzińska a nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce. Jak zwykle turniejowi towarzyszył piknik dla uczestników i kibiców a wspaniała pogoda była dopełnieniem.

mac1

„Piknik kajakowy na przystani Osobowickiej”

Zachęceni wspaniałą pogodą 18 września 2018 r.  kolejny raz uczestniczyliśmy we wspólnie zorganizowanym ze Stowarzyszeniem Kolory „Nadziei” piknikiem, którego główną atrakcją było pływanie kajakiem a do tego pływanie łodzią motorową. Do udziału zaprosiliśmy mieszkańców z wszystkich domów Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. Dla wszystkich uczestników zorganizowaliśmy piknik oraz poczęstunek. Słoneczna i bezwietrzna pogoda ozdobiła wspaniałe wrażenia podczas pływania   i obcowania z naturą. Jeśli pogoda pozwoli planujemy jeszcze jedno spotkanie na wodzie.

mac2

„Warsztaty w ramach Wrocławskich Dni Seniora”
W dniu 28 września 2018r. wzięliśmy udział w warsztatach „Odstresuj się„, czyli terapii śmiechem odbywających się w ramach Dni Seniora, zorganizowanych we Wrocławskim Centrum Seniora. Z wielkim zaciekawieniem i niepewnością wybieraliśmy się na te warsztaty. Okazało się, że udział w zajęciach nie wymaga od uczestnika żadnego przygotowania. Potrzebna jest jedynie odrobina zaufania, odwagi i mnóstwo ciekawości. Warsztaty śmiechu to przede wszystkim dobra zabawa. Śmiech powoduje zwiększenie poziomu endorfin i odpręża. To również rodzaj wysiłku fizycznego, pozwala spalić kalorie i rozgrzać się przed innymi obowiązkami. Śmiech także integruje i wzmaga kreatywność. Udział w warsztatach był przyjemnością. Odstresowani wróciliśmy do Domu.

„Turniej gry bule dla seniorów z Wrocławia”
Wczesna jesień we Wrocławiu to czas seniorów. Od 14 września do 7 października 2018 r. odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Dni Seniora. W ramach tego wydarzenia odbywa się wiele imprez dla seniorów i również my aktywnie współpracowaliśmy z DPS Rędzińska w organizacji corocznego turnieju gry w bule dla amatorów tego sportu, który odbył się 29 sierpnia 2018 r. na bulodromie DPS Rędzińska. Przybyło 20 osób a turniej drużyn dwuosobowym miał bardzo emocjonujący przebieg. Na uczestników zawodów czekał piknik a dla zwycięzców wspaniałe nagrody.