II Turniej Gry w Boule
13 września – po raz kolejny mieliśmy przyjemność zaprosić drużyny czterech Domów Pomocy Społecznej oraz Zespołu Dziennych Domów Pomocy na odbywający się co roku Turniej Gry w Boule o puchar przechodni. Na naszym bulodromie odbył się już III Turniej IV Edycji. Ta emocjonująca gra gromadzi oprócz zawodników, coraz większą grupę kibiców, którzy żywiołowo dopingują swoje drużyny. W wyniku zaciętych rozgrywek puchar po raz drugi wygrała drużyna z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami. Zwycięscy otrzymali medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regaty kajakowe
18 września – zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie „Kolory nadziei” na regaty kajakowe na Odrze. Mieszkańcy z wielką radością skorzystali z tego zaproszenia. Uwielbiają spędzać czas nad wodą, pływać kajakami, tym bardziej kiedy pogoda dopisuje, a słońca tego dnia nie brakowało.

 red1   red2 

Joga śmiechu
19 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach jogi śmiechu zorganizowanych przez Wrocławskie Centrum Seniora w ramach Dni Seniora. Joga śmiechu to bardzo prosta i przyjemna gimnastyka pozwalająca na pozbycie się stresu i napięć. Pozwala także śmiać się na zasadzie praktyki niezależnie od nastroju i okoliczności. W czasie zajęć uczestniczyliśmy w serii ćwiczeń aktywizujących, rozciągających oraz tzw. „ćwiczeń śmiechowych”, które przeplatane były ćwiczeniami oddechowymi jogi, a także elementami spontanicznego tańca. W trakcie sesji panował lekki klimat dziecięcej zabawy i spontanicznej radości połączony z dbałością prowadzącej o odpowiednią dynamikę zajęć. Dobry nastrój i uśmiech na twarzy wyniesiony z zajęć pozostał z nami na długo.

„Zdrowe starzenie”
24 września – nasi mieszkańcy wybrali się w ramach obchodów Dni Seniora do Wrocławskiego Centrum Seniora na spotkanie zatytułowane „Zdrowe starzenie”. Były to zajęcia warsztatowe obejmujące ćwiczenia poznawcze oraz elementy ćwiczeń ogólnorozwojowych.


Otwarte rozgrywki gry w boule – Dni Seniora Wrocław-2018
27 września – w ramach wrocławskich Dni Seniora już po raz szósty zorganizowaliśmy integracyjne, otwarte rozgrywki gry w boule - „dublety”. Z roku na rok nasza impreza zdobywa wśród wrocławskich seniorów coraz większą popularność. Licznie przybyli seniorzy dzielnie walczyli o puchar, przy dźwiękach muzyki francuskiej. Gra w boule spotkała się z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem uczestników. I, II i III miejsce zostało przez nas nagrodzone pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszyscy zawodnicy byli bardzo zadowoleni z gościnności naszego domu i obiecali, że za rok przybędą ponownie.


„ Baw się razem z nami ”
Od maja tego roku na terenie naszego Domu odbywają się regularne próby do koncertu „Baw się razem z nami…”. Mieszkańcy wraz z pracownikami sumiennie przygotowują się ćwicząc emisję głosu, dykcję oraz śpiew piosenek z lat 60. Utwory, które usłyszymy podczas koncertu po dziś dzień są chętnie słuchane przez wszystkie pokolenia. Spotkania wypełnią przeboje kolorowych lat sześćdziesiątych. Usłyszymy utwory takich wykonawców jak: Irena Jantar, Karin Stanek, Czerwone Gitary, Skaldowie, Partita oraz Bajm. Przed nami cykl koncertów, które odbywać się będą na terenie Domów ale już dziś dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt za ogromny wkład i zaangażowanie, wielką pasję i chęć współpracy oraz humor, który towarzyszy w czasie każdego spotkania.