kar1


05.09. Impreza terapeutyczna pt.„ W średniowiecznym zamku” odbyła się w DPS Karmelkowa. Tegoroczna edycja zainspirowana była realizacją teatralną prostego scenariusza opartego na rycerskich opowieściach i balladach. Mieszkańcy mieli okazję zaśpiewać wybrane piosenki i czytać przygotowany tekst. Mogli taż używając różnych technik plastycznych wykonać przywołane wspomnieniami z baśni i bajek rekwizyty rycerskich tarcz, mieczy i hełmów. W międzyczasie raczyli się słodkimi wypiekami przygotowanymi przez terapeutów MCUS w ramach kulinoterapii. Impreza zakończyła się występem mieszkańców z wykorzystaniem wykonanych wcześniej rekwizytów.

12.09. Zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego – gorący i słoneczny dzień tegorocznego lata mieszkańcy spędzili we wrocławskim ogrodzie.

13.09 . IX Turniej w Bulle - Tryplety w DPS Rędzińska o puchar MCUS- w zorganizowanym Turnieju zawodnicy wywodzący się z placówek MCUS mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności. Zawodnicy z Karmelkowej po bardzo emocjonującej i zaciętej rywalizacji obronili po raz drugi tytuł najlepszego zespołu.

14.09. Wyjazd mieszkańców na Marsz Kapeluszy rozpoczynający Wrocławskie Dni Seniora- mieszkańcy domu uczestniczyli w imprezie organizowanej przez Wrocławskie Centrum Seniora. Tym razem nie dopisała pogoda i radosne przejście seniorów przystrojonych w różnobarwne kapelusze odbyło się z parasolami. Na scenie w Rynku nastąpiło symboliczne przekazanie seniorom kluczy do Bram Miasta. Muzyczną atrakcję zapewnił koncert „Stare, dobre przeboje” w wykonaniu Czerwonych Gitar.

19.09. Powitanie jesieni z woluntariuszami Banku Credit Suisse- odbyło się wspólne grillowanie w ogrodzie DPS Karmelkowa. Jeszcze jeden gorący, letni tydzień, więc była okazja na plenerowe spotkanie z wolontariuszami . Mieszkańcy domu słuchali muzyki i gaworzyli między sobą. W tak miłej atmosferze spędziliśmy całe przedpołudnie grillując i spożywając kiełbaski i kaszankę.

20.09. Wyjazd do Wrocławskiego ZOO – kolejny słoneczny dzień sprawił, że mieszkańcy chętnie wybrali się podziwiać różnorodność flory i fauny w ZOO. Największym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy , małpy, słonie, lwy i lemury. Główną atrakcją było zwiedzanie afrykarium. Podziwiano pławiące się w wodzie foki i pingwiny. Mieszkańcy byli zachwyceni spacerem.

27.09. W Dzień Chłopaka odbył się występ słowno-muzyczny młodzieży z Gimnazjum Nr 40 i Szkoły Podstawowej Nr 15. Rozpoczął się nowy rok szkolny- uczniowie z ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowali występ słowno – muzyczny. Zabawiali seniorów opowieściami i piosenkami. Gromkimi oklaskami podziękowano za występ.