22.08. Wyjazd na XVIII Turniej gry w Tysiąca w DPS Rędzińska - mieszkańcy MCUS mieli okazję uczestniczyć w emocjonującej sportowej rywalizacji z pensjonariuszami innych dolnośląskich domów pomocy społecznych. Niestety uczestnicy z Karmelkowej tym razem nie wygrali i musieli oddać zwycięskie miejsca zawodnikom z innych domów.


28.08. Wspólne grillowanie . Słoneczny i upalny poranek, zapach pieczonej na żywym ogniu kiełbasy i kaszanki , dźwięki muzyki z biesiadnymi piosenkami spowodowały że dziedziniec terapii na Karmelkowej wypełnił się mieszkańcami. Mieszkańcy z radością i przyjemnością smakowali serwowane im wiktuały.


29.08. Wycieczka autokarowa do Sanktuarium w Krzeszowie. Tego dnia sanktuarium wybudowane przez Cystersów lśniło w pełnym słońcu bogactwem odnowionych malowideł ściennych. Mieszkańcy uczestniczyli najpierw w koncercie organowym dwóch młodych organistów, następnie we mszy i zwiedzaniu z przewodnikiem niedawno odnowionej Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP i kościoła pw. Św. Józefa oraz Mauzoleum. Uczestnicy wycieczki z zachwytem podziwiali pięknie odnowione, unikalne malowidła ścienne sprzed trzech wieków i jedyny w Europie zachowany w idealnym stanie barokowy instrument organowy.

Krzeszów kaletnicza Copy