100 urodziny mieszkanki

To już trzecie urodziny w tym roku, w których jubilatka przekroczyła 100 lat. Na uroczystości szacowna jubilatka odebrała listy gratulacyjne od Premiera RP, oraz władz lokalnych. Dyrekcja oprócz gratulacji wręczyła wspaniały bukiet kwiatów i pamiątkowy dyplom. Jak to w zwyczaju świeczki na torcie zdmuchnęła jubilatka, zachowując swoje marzenie w tajemnicy. Przybyli goście wspominali chwile z przeszłości przy kawie i torcie. Jubilatce życzymy kolejnych 100 lat.

macz1

 

Wizyta Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii

 Dnia 06.06.18r. odwiedziły nas dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z ul. Kieleckiej, by wspólnie z naszymi Mieszkańcami wykonać obrazy z zastosowaniem materiałów z recyklingu: rolki po papierze, nakrętki i tekturowe kartony. Uczestnicy zajęć wykazali się niezwykłą wyobraźnią i twórczą inwencją, a efekt końcowy wszystkich zaskoczył i sprawił wiele satysfakcji. Spotkanie  odbyło się w ramach realizowanego projektu socjalnego „ Aktywni i potrzebni” – minimalizowanie ryzyka wykluczenia społecznego mieszkańców domu pomocy społecznej”.

 macz2                       macz3 

Wizyta w „Źródełku”

 

W dniu 07.06.18r. udaliśmy się do Leśnicy na spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży „ŹRÓDEŁKO”. Tym razem spotkanie odbyło się w leśnickim parku i było niezwykle aktywne. W Międzypokoleniowej Olimpiadzie Sportowej pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch” rywalizowały ze sobą dwuosobowe drużyny międzypokoleniowe. Duch rywalizacji towarzyszył sportowym zmaganiom, ale najważniejsza była dobra zabawa. Za udział w tych sportowych zmaganiach otrzymaliśmy pamiątkowe medale. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego projektu socjalnego „ Aktywni i potrzebni” – minimalizowanie ryzyka wykluczenia społecznego mieszkańców domu pomocy społecznej”.

macz4

Miesiąc rodziny na Wyspie Słodowej

 

Już 10 raz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego organizowało „Miesiąc Rodziny” na Wyspie Słodowej. 10.06.18r pracownicy DPS Mączna mieli przyjemność uczestniczyć w jednym z pikników zaplanowanych w ramach tej imprezy, tematem przewodnim był „Dzień Dziadków”. Tego dnia pogoda nas nie zawiodła jak i licznie odwiedzający nasze stoisko rodzice ze swoimi pociechami. Dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać dedykowaną laurkę dla babci i dziadka.

 

Dzień Dziecka „ w DPS

 

W dniu 13.06.18r. obchodziliśmy w naszym Domu „Dzień Dziecka”.  Jak co roku na zorganizowaną przez nas  imprezę integracyjną licznie przybyli zaproszeni goście. W tym roku gościliśmy dzieci z : Przedszkola „Ekoludek”, Niepublicznego Przedszkola „Bajka”, Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących, Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży „ŹRÓDEŁKO”, oraz młodzież z Ośrodka Socjoterapii. Spotkanie rozpoczęły występy dzieci, które prezentowały swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Również zaproszeni na tą imprezę mieszkańcy DPS z ul. Kaletniczej zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie prezentując wiersze J. Tuwima. W klubie zorganizowaliśmy dla naszych gości różne atrakcje :  wspólne zabawy, malowanie twarzy, wypełnianie kolorowanek. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, a przecież o to właśnie chodzi w Dzień Dziecka.

Integracyjne spotkania - gra w bule

Mieszkańcy naszych domów od wielu lat grają w bule. W maju i czerwcu nawiązaliśmy współpracę z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii z Wrocławia. Zorganizowaliśmy cykl spotkań, których celem było wspólne granie oraz prezentacja technik gry dla zainteresowanych adeptów. Dodatkowym celem była integracja oraz budowanie relacji międzypokoleniowych. Kulminacyjnym etapem był turniej w dniu 15.06.2018r.  dla uczestników spotkań, który zorganizowaliśmy na bulodromie w DPS Rędzińska. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn: trzy  z domu pomocy i trzy z ośrodka socjoterapii. Po zaciętej walce pierwsze i drugie miejsce przypadło zawodnikom z ośrodka socjoterapii, trzecie miejsce dla drużyny z domu pomocy społecznej. Na zwycięzców czekały puchary, medale i dyplomy. W przerwach między meczami uczestnicy goszczeni byli poczęstunkiem oraz przysmakami z grilla. Po zakończeniu gry przy wspólnym stole uczestnicy młodzi i starsi rozpamiętywali przebieg meczów. Finałem rozgrywek było wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom. Spotkania oraz turniej odbywały się w ramach realizowanego projektu socjalnego „ Aktywni i potrzebni” – minimalizowanie ryzyka wykluczenia społecznego mieszkańców domu pomocy społecznej”.

macz5

Koncert „Dla Niepodległej”

 

Naszymi stałymi gośćmi są podopieczni pana Marka ze Szkoły Muzycznej SM.ART. Tym razem odwiedzili nas 20.06.18r. z koncertem „Dla Niepodległej”, który miał uczcić 100 rocznicę uzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas koncertu rozbrzmiewało wiele utworów patriotycznych. Pieśni te wywołały wśród naszych mieszkańców wiele wzruszeń i emocji. Po koncercie była słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców i opiekunów goszczących u nas dzieci.

Brave Kids 2018

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. 20 czerwca kolejny raz mieliśmy przyjemność brać udział w spektaklu Brave Kids Reunion, który odbył się w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na scenie wystąpiły zespoły prezentujące tańce etniczne ze swoich krajów - Indii, Gruzji, Tybetu ora z Polski. Młodzi artyści zaprezentowali wspaniały poziom artystyczny i techniczny. Ich wspaniałe występy nagradzane były gromkimi brawami. 29 czerwca zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie, które powstało po dwutygodniowych warsztatach, w których uczestnicy przygotowywali program w oparciu o etniczne tańce swoich krajów, ale tym razem wykonaniu wszystkich uczestników wspólnie.

Impreza Terapeutyczna

 28.06.18r. przy współpracy z terapeutami z DPS Rędzińska, DPS Karmelkowa i DPS Kaletnicza zorganizowaliśmy dla naszych mieszkańców imprezę terapeutyczną. Wraz z naszymi podopiecznymi przygotowaliśmy przedstawienie na wesoło pt. „W średniowiecznym zamku”. Kiedy jedni z  mieszkańców wspólnie wykonywali rekwizyty, nakrycia głowy dla dam dworu, hełmy, miecze i tarcze dla rycerzy, w tym samym czasie inni uczyli się ról do przedstawienia. Był król, piękna królewna, żarłoczny smok i waleczny rycerz. Mimo obaw, niepewności i drobnych wpadek nasi domownicy wykazali się dużą ekspresją i zaangażowaniem. Przedstawienie zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem, poszczególne sceny wywoływały salwy śmiechu.