CZERWCOWE SPACERY

 

     Korzystając z przepięknej pogody jaką mieliśmy, codziennie odbywały się spacery po naszej malowniczej okolicy.

Nad rzeką Widawą obserwowaliśmy kaczki,  ryby i relaksowaliśmy się szumem płynącej wody. Innym razem podziwialiśmy nadrzeczny las i przyrodę budzącą się w każdym zakamarku lasu.

kal1

NAUKA TAŃCA

     Kolejny miesiąc cała nasza grupa taneczna spotykała się w świetlicy doskonaląc tańce wcześniej poznane.

Za każdym razem jesteśmy lepsi w rytmie i cała choreografia zaczyna nam wychodzić a nie jest łatwo zapamiętać wszystkie kroki.

Mimo wielu godzin ćwiczeń cała grupa chętnie uczestniczy w spotkaniach.

GRY STOLIKOWE

     Każdego dnia w świetlicy chętne osoby spotykają się aby wspólnie stawać do rozgrywek w różnych grach towarzyskich.

Silną grupę stanowią osoby grające w karty ,a gra karciana “ Tysiąc “ jest codziennie rozgrywana wielokrotnie czego efekty dobrze można zauważyć podczas turnieju gdzie w zeszłym roku zdobyliśmy I miejsce. Ostatnio nową grą dla nas stało się “66” choć trudne zasady i niektórzy dopiero się uczą i tak dostarcza wiele pozytywnych emocji. Nie brakuje także rozgrywek szachowych,  warcabowych i innych ale równie ciekawych.

kal2

 

PRÓBY DO WYSTĘPU ARTYSTYCZNEGO

      W maju zaczęliśmy ćwiczyć piosenki do kolejnego  występu muzycznego naszych mieszkańców.  Czerwiec też był pełen prób,  dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się z innymi domami ucząc się tekstów piosenek. Zwarta grupa 8 mieszkańców naszego domu znakomicie radzi sobie z tym wyzwaniem a z każdym dniem celnej trafiamy w dźwięki. Zapewne w niedługim czasie wszyscy nas usłyszą.