Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
WRZESIEŃ 2017 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej
2017-10-24

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Boule

Dnia 9 września w Parku Południowym we Wrocławiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Boule, zorganizowane przez zaprzyjaźniony Klub Petanka Wrocław. Jak co roku nasi mieszkańcy wzięli udział w turnieju. Emocji było co niemiara, grały nie tylko polskie drużyny, ale także reprezentanci krajów europejskich. Zawodnicy z DPS Rędzińska bardzo dzielnie sobie radzili, na 60 startujących drużyn zajęliśmy 28 miejsce.

Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie

Dnia 14 września wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Broni i Militariów                w Witoszowie Dolnym. Mieszkańcy z wielkim zaciekawieniem oglądali wystawę złożoną     z blisko 2000 eksponatów. Wśród sprzętu podarowanego przez wojsko, mogliśmy podziwiać czołgi, samoloty oraz egzemplarze broni, które były używane w trakcie II wojny światowej. Prezentowaną ekspozycję uzupełniają prywatne zbiory, m.in. broni strzeleckiej, karabinów, broni automatycznej oraz przeciwpancernej. W drodze powrotnej zwiedziliśmy przepiękną gotycką katedrę w Świdnicy.

II Turniej IV Edycji Gry w Boule

Po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność zaprosić drużyny czterech Domów Pomocy Społecznej wchodzących w skład MCUS, na odbywający się co roku Turniej Gry w Boule  o puchar przechodni Dyrektora. Na rędzińskim bulodromie odbył się  już II Turniej IV Edycji. Ta emocjonująca gra gromadzi oprócz zawodników, coraz większą grupę kibiców, którzy żywiołowo dopingują swoje drużyny. W wyniku zaciętych rozgrywek puchar, który rok temu wygraliśmy, został nam odebrany przez drużynę z DPS Karmelkowa. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, zwycięscy otrzymali puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.