Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
STYCZEŃ 2018 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej
2018-02-23

Mecze sparingowe w „boule soft”

Jak co roku bardzo intensywnie przygotowujemy się do Integracyjnego Turnieju w boule soft. W tym celu z naszymi zawodnikami regularnie wyjeżdżamy do DPS Kaletnicza, aby móc ćwiczyć grę wspólnie z tamtejszą drużyną. W tym miesiącu mecze odbyły się trzykrotnie 18, 25 oraz 30 stycznia. Zawodnicy z obydwu drużyn z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem ćwiczą, bo przecież każda drużyna chce wygrać i na zawodach zdobyć puchar i medal.

„Ulica wielkiej kolędy”

23 stycznia w naszym domu mieliśmy ogromną przyjemność gościć mieszkańców DPS Mączna i DPS Kaletnicza prezentujących wspaniałe przedstawienie muzyczne pt. „Ulica wielkiej kolędy”. Program słowno-muzyczny złożony był z bardziej i mniej znanych kolęd oraz piosenek świątecznych. Imponująca scenografia sprawiła, że mogliśmy przenieść się na uliczkę malowniczego miasteczka. Ze wzruszeniem wszyscy mieszkańcy włączali się do wspólnego śpiewu kolęd przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego oraz dwóch gitar klasycznych i jednej basowej oraz instrumentów perkusyjnych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zadziwieni, że wśród ich kolegów i koleżanek jest tyle talentów wokalnych, aktorskich a nawet choreograficznych. Wykonawcy koncertu byli nagrodzeni ogromnymi brawami.

Spotkania modlitewne

Mieszkańcy systematycznie uczestniczą w spotkaniach modlitewnych, połączonych z ćwiczeniami relaksacyjno-terapeutycznymi. Teraz jeszcze w czasie świątecznym towarzyszą nam chętnie śpiewane przez mieszkańców  polskie kolędy.

Spotkania modlitewne

W styczniu rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu realizowanego przez organizację AIESEC, którego celem jest włączenie wolontariuszy z innych krajów w pomoc mieszkańcom domów pomocy społecznej w Polsce. Od 29 stycznia mamy przyjemność gościć wolontariuszki z Chin. Pomimo bariery językowej, mieszkańcy bardzo szybko nawiązali kontakt z naszymi gośćmi. Z zainteresowaniem słuchają piosenek w języku chińskim. Pod kierunkiem dziewczyn rysują chińskie znaki literowe i uczą się prostych słów w języku chińskim.