Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
STYCZEŃ 2018 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej
2018-02-23

„Ulica Wielkiej Kolędy”

A podobno jest gdzieś ulica

Lecz jak tam dojść którędy

Ulica zgubionego dzieciństwa,

Ulica wielkiej kolędy….”

Często wspomnieniami  wracamy do czasów dzieciństwa, rodzinnego domu, w którym wraz z rodzicami ubieraliśmy choinkę, siadaliśmy do wigilijnego stołu i wspólnie kolędowaliśmy. Wraz z mieszkańcami chcieliśmy wrócić do tych pięknych wspomnień, dlatego też podjęliśmy się przygotowania koncertu „Ulica wielkiej kolędy”. Przez trzy miesiące mieszkańcy wraz z pracownikami MCUS uczestniczyli w licznych próbach chóru, ćwiczyli emisję głosu, dykcję, tworzyli zespół muzyczny. Te spotkania przynosiły nam zawsze wiele radości, zadowolenia, pozwoliły wrócić  wspomnieniami do naszych rodzinnych domów. Liczne rozmowy zbliżyły nas do siebie i zaowocowały głębszymi relacjami wśród mieszkańców. Efektem naszej pracy były koncerty kolędowe, które odbywały się w Domach przy ul. Mącznej, ul. Rędzińskiej i ul. Kaletniczej. Nasze zaangażowanie i pasja oraz wybrane przez nas kolędy i pastorałki, przepiękna dekoracja i słowa konferansjera  spotkały się z entuzjastycznym i bardzo pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy, co zachęciło nas do kontynuowania tej działalności.

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką determinacją, kreatywnością i zapałem stworzyli tę piękną kreację i przenieśli nas na „Ulicę Wielkiej Kolędy”.

Jasełka

Styczeń to czas, w którym mamy przyjemność gościć kolędników – grupy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Wrocławia. W tym roku przybyło do nas sześć grup ze wspaniałymi inscenizacjami jasełkowymi oraz repertuarem kolęd i pastorałek polskich. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19, nr 75, z Przedszkola Technoludek, z Przedszkola Fiołkowa Kraina, z Przedszkola Bajka.

Impreza integracyjna 

W dniu 31.01.2018r. gościliśmy uczniów ze Szkoły Muzyki SM.ART Marka Strońskiego oraz uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 3 im. prof. Marii Zduniak z ul. Kłodnickiej 36 we Wrocławiu. Muzycy zaprezentowali bogaty repertuar kolęd i pastorałek w wykonaniu instrumentalnym oraz śpiewali znane kolędy wraz z naszymi mieszkańcami. Rodzice młodych wykonawców przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników występu. Wysoki poziom artystyczny oraz wspólne świętowanie po koncercie pozostawiło w pamięci wspaniałe wspomnienia.

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Magnolia

10 stycznia gościliśmy chór Magnolia, który występuje przed naszą widownią od wielu już lat. Wspaniałe wykonanie kolęd wywołało wzruszenie u naszych mieszkańców a wspólne śpiewanie - to zawsze wspaniałe przeżycie.

Odwiedziny dzieci ze „Źródełka"

W dniu 19.01.2018r. odwiedziły nas dzieci z Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży „ŹRÓDEŁKO” przy Parafii św. Jadwigi w Leśnicy. Pamiętając o zbliżającym się święcie Dnia Babci i Dziadka, dzieci przygotowały słodkie upominki dla naszych mieszkańców, którzy są częstymi gośćmi w świetlicy. Mieszkańcy z wielkim wzruszeniem przyjmowali życzenia i upominki.

Dzień dziadków

19 stycznia zaprosiliśmy Chór „Romantica” aby uświetnić obchody Dni Dziadka i Babci. Wśród kolęd śpiewacy wykonali wiele znanych pieśni i oczywiście zaprosili naszych mieszkańców do wspólnego śpiewania. Atmosfera radosnego spotkania udzieliła się wszystkim i bisom nie było końca.