Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
STYCZEŃ 2018 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kaletniczej
2018-02-23

ULICA WIELKIEJ MIŁOŚCI

W miesiącu styczniu grupa około 20 osób w skład, której wchodzili zarówno pracownicy jak i mieszkańcy dwóch domów przygotowali występ muzyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia zatytułowany „Ulica Wielkiej Miłości”. Przygotowania trwały od grudnia były długie i bardzo wyczerpujące gdyż muzyka była grana na żywo przez bardzo utalentowanych naszych pracowników, co dodawało całości jeszcze większego poziomu, ale i wymagało zgrania się muzyków ze śpiewającymi.

Z przygotowanym występem odwiedziliśmy 9 stycznia DPS przy ul Mącznej ,23 stycznia  DPS przy ul Rędzińskiej i 29 stycznia DPS przy ul Kaletniczej. W każdym z domów dostaliśmy mnóstwo braw i nie obyło się bez bisu. Dla występujących było to niesamowite doświadczenie i wspaniałe chwile.

SURSUM CORDA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM

12 stycznia do naszego domu przyjechał Chór Sursum Corda UTW we Wrocławiu, który wystąpił z koncertem kolęd. Wszystkim bardzo podobał się występ, który mimo chórzystów- emerytów był przygotowany na najwyższym poziomie.

Po zakończeniu brawom nie było końca i na występujących czekał wspólny słodki poczęstunek.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dnia 19 Stycznia 2018 r. Studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wołowa wraz z mieszkańcami DPS ul. Kaletnicza, w ramach integracji pokoleniowej, w świetlicy naszego domu przedstawili bożonarodzeniowe jasełka. Występ dostarczył mieszkańcom Domu wiele radości, a wzruszającą chwilą dla wszystkich było wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabrakło także życzeń dla pensjonariuszy i personelu DPS.

OPRAWA MSZY ŚWIĘTEJ

W styczniu oprawą muzyczną Mszy Świętej dla naszych mieszkańców zajął się Pan Bogdan z Kościoła Garnizonowego we Wrocławiu.

BOULE SOFT

W związku ze zbliżającym się turniejem w boule soft nasi mieszkańcy gorliwie ćwiczą codziennie w świetlicy naszego domu.   Dodatkowo dwa razy w tygodniu na triplety przyjeżdżają zawodnicy z DPS przy ulicy Rędzińskiej. Przez godziny ćwiczeń wspólnie szlifują swoje umiejętności i wymieniają się cennymi uwagami dotyczącymi technik rzutów i celności.