Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
MARZEC 2018 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej
2018-04-10

Dzień Kobiet

08.marca - w naszym domu uroczyście uczciliśmy „ Dzień Kobiet ”.Każda z pań wraz z życzeniami dostała w tym dniu słodki podarek w postaci czekolady. Następnie odbyło się spotkanie przy kawie i ciastku przygotowane przez panie terapeutki. Wspólnie spędzony czas był okazją do wspólnego śpiewu starych znanych przebojów muzycznych oraz recytacji wierszy przez naszych mieszkańców o tematyce kobiecej.

Seans filmowy

20 marca – wybraliśmy się do kina „ Magnolia” na polski film pt.”Kobieta sukcesu”. To komedia romantyczna, na której można się było prawdziwie zrelaksować i pośmiać. Mieszkańcy wyszli z kina bardzo zadowoleni.

Dogotrapia

21 marca - W naszym domu mieszkańcy uczestniczyli w zajęciach Dogoterapii, na które z wielką radością przybywają, cieszą się, że mogą głaskać pieski, przytulać i karmić. Z wielkim zainteresowaniem przysłuchują się psim opowieściom.

Muzeum Etnograficzne

22 marca - odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne. Mieszkańcy z podziwem oglądali prace wykonane przez twórców ludowych na Śląsku. Prace poświęcone tematyce Świąt Wielkanocnych, przepiękne jaja zdobione różnymi technikami, również podziwialiśmy palmy wielkanocne.

  

Przygotowania do Świat Wielkanocnych

Przez cały miesiąc w naszym domu trwały przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W trakcie zajęć terapeutycznych mieszkańcy wykonywali pisanki, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Podczas zajęć kulino terapii przygotowaliśmy tradycyjne wypieki wielkanocne, między innymi babeczki do koszyczków ze święconką.