Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
LUTY 2018 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kaletniczej
2018-03-16

Zabawa karnawałowa

Dnia 07.02.2018r. mieszkańcy DPS ul. Kaletnicza brali udział w Zabawie Karnawałowej, wszyscy uczestnicy wraz z pracownikami tego dnia zmienili się w inne postacie zakładając piękne, kolorowe, różnorodne i pomysłowe stroje. Po oficjalnym otwarciu, zaczęto zabawę od konkursu – quizu, który miał na celu udzielnie prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie (Jaka to melodia?; Kto to jest?; Z jakiego filmu pochodzi ten kadr? Itp.) Następnie muzyka porwała większość  zebranych do tańca, wszyscy bawili się znakomicie.  Chwilą do odpoczynku były przerwy, podczas których można było poczęstować się pysznym chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz wieloma łakociami. Atrakcją zabawy były także konkursy z nagrodami.

Tłusty czwartek

W ramach zajęć terapii zajęciowej 08.02.2018r. przygotowywaliśmy pączki na  Tłusty Czwartek. Zgodnie z tradycją, w tym dniu dozwolone jest objadanie się pączkami, aby zapewnić sobie powodzenie i szczęście na cały najbliższy rok. I my chętnie skorzystaliśmy z tej wspaniałej tradycji.Przedstawienie
W dniu 07.02.2018r. odwiedziła nas zaprzyjaźniona młodzież ze szkoły z Kryniczna. Zaprezentowała nowe przedstawienie pt. „W   Karzełkowie”. Był to  bardzo ciekawie zaaranżowany muzyczny spektakl, stroje młodych aktorów oraz scenografia były dobrze dopracowane. Widowisko podobało się naszym mieszkańcom, na końcu przedstawienia grupa otrzymała wielkie brawa. Na naszych miłych gości, po zakończeniu części artystycznej, czekał słodki poczęstunek.