Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
LISTOPAD 2017 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej
2017-12-12

15 listopada – zostaliśmy zaproszeni na święto pieczonego ziemniaka zorganizowane w DPS przy ul. Mącznej. Mieszkańcy mogli poznać historię ziemniaka, kosztować wymyślnych potraw oraz śpiewać wspólnie znane i lubiane piosenki.

 

2 listopada – nasi mieszkańcy wraz z mieszkańcami z DPS przy ul. Mącznej wyruszyli do Oławy na XVII Turniej Warcabowy. W turnieju uczestniczyli zawodnicy reprezentujący dolnośląskie Domy Pomocy Społecznej. Nasi mieszkańcy dzielnie walczyli do końca rozgrywek, jednak konkurencja była dość duża i nie udało się im zdobyć nagrodzonego miejsca, ale i tak wrócili zadowoleni z dyplomami uznania.

 

 

22 listopada – w naszym domu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Mieszkańcy chętnie biorą udział w tych zajęciach, mogą karmić pieski, głaskać je, słuchać opowieści o nich.

 

 

23 listopada – po raz kolejny mieliśmy przyjemność być zaproszonymi do zaprzyjaźnionego teatru „ Arka”. Tym razem na spektakl pt. „Moja Polska- Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa”. Sztuka poświęcona jest bohaterom Armii Krajowej, Szarym Szeregom, stanem wojennym w latach 1982-1989 oraz wspomnieniom kombatantów AK.

 

 

30 listopada – w naszym domu odbyła się „Zabawa Andrzejkowa”, mieszkańcy świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu pana Roberta. Uczestnicy zabawy zostali ugoszczeni różnorodnymi wypiekami upieczonymi      w ramach kulinoterapii. Na stołach nie zabrakło również owoców oraz napojów jak kawa, herbata czy soki. W zabawie uczestniczyły i pomagały panie z Rady Osiedla Maślice. Panie przybyły z dużą ilością pysznych ciast i bawiły się razem z nami. Zabawy nie było końca. Mieszkańcy chętnie brali udział w licznych konkursach i wróżbach andrzejkowych. Wielką frajdę dla mieszkańców przygotowała pani Pola z działu socjalnego, przebierając się za wróżkę. Z wróżb wynikało, że  każdego z uczestników zabawy czeka w najbliższym czasie coś miłego. Podczas zabawy z młodzieńczym entuzjazmem wspierali nas wolontariusze. Wszyscy wspaniale się bawili i na koniec  niechętnie wracali do swych pokoi.