Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
KWIECIEŃ 2018 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej
2018-05-25

Dogoterapia
11 kwietnia
odbyły się cykliczne zajęcia dogoterapii, na które regularnie uczęszcza bardzo liczna grupa mieszkańców. Kontakt ze zwierzętami sprawia naszym podopiecznym wiele radości, niektórzy z nich w rozmowach przypominają zwierzęta, które przed laty mieli w swoich domach rodzinnych.

 

Kolejkowo
16 kwietnia z grupą mieszkańców wybraliśmy się do wrocławskiego „Kolejkowa”. Jest to największa makieta kolejki torowej w Polsce. Mieszkańcy    z wielkim zainteresowaniem podziwiali miniaturowy świat z jeżdżącymi pociągami i samochodami oraz bardzo wiernie odwzorowanymi budynkami z terenu Dolnego Śląska .

Seans filmowy

18 kwietnia wybraliśmy się do kina na film pt. ”Maria Magdalena”, który opowiada znaną z ewangelicznych przekazów historię Jezusa z Nazaretu z punktu widzenia Marii Magdaleny.

Gra w kręgle
20 kwietnia z grupą mieszkańców odwiedziliśmy kręgielnię we wrocławskim Sky Tower. Gra w kręgle była okazją do rekreacji, ale nie obyło się oczywiście bez rywalizacji i sportowych emocji.

Występ chóru Hubianie

24 kwietnia w naszym domu gościliśmy chór Hubianie z bardzo bogatym programem pieśni ludowych i kresowych. Mieszkańcy z radością przysłuchiwali się pięknie przygotowanemu repertuarowi. Wykonawcy otrzymali od mieszkańców gromkie brawa, a po koncercie ugoszczeni zostali kawą i dobrym ciastem upieczonym w ramach kulinoterapii.