Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
GRUDZIEŃ 2017 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej
2018-01-19

Wizyta Mikołaja

W dniu 06 grudnia mimo braku śniegu przybył do nas Mikołaj i przywiózł wielki wór z prezentami dla naszych mieszkańców. Z całym świątecznym orszakiem odwiedził  wszystkich mieszkańców i oczywiście obdarował ich prezentami. Spotkanie z Mikołajem zawsze budzi wspomnienia z dzieciństwa i tak też było tym razem. Radość i wzruszenie zagościło w sercach i na twarzach mieszkańców, długo jeszcze dyskutowali między sobą o wizycie Mikołaja.

Spotkanie w Źródełku

W dniu 07 grudnia  kolejny raz odwiedziliśmy razem z mieszkańcami  Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży „Źródełko”, które to zaprosiło nas na spotkanie. Tym razem  podczas spotkania wspólnie z dziećmi malowaliśmy i ozdabialiśmy bombki choinkowe, które to później udekorowały pokoje mieszkańców. Dzieci umilały czas śpiewając piosenki o Mikołaju. Dużą niespodzianką były prezenty świąteczne podarowane przez dzieci. Żegnając się złożyliśmy  sobie świąteczne życzenia oraz życzyliśmy sobie pomyślności w Nowym Roku.

Wizyta młodzieży z Ośrodka Socjoterapii

W dniu 19 grudnia gościliśmy dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2, które zorganizowały akcję „Podaruj Radość”. W ramach tej akcji  własnoręcznie wykonały ozdoby świąteczne i przywiozły je jako dary dla naszych mieszkańców. Wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy, rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach i zwyczajach wigilijnych z domów rodzinnych. Dziewczęta pamiętały o mieszkańcach, którzy nie mogli przybyć na spotkanie – odwiedziły ich w pokojach i przekazały prezenty. To spotkanie przy choince, wspólnym kolędowaniu, wspomnieniach wigilijnych pozostawiło niezapomniane wrażenia.

Wizyta studentów z AWF

W dniu 20 grudnia studenci wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego             z Wydziału Fizjoterapii zorganizowali spotkanie przedświąteczne dla mieszkańców naszego Domu. Organizatorzy włożyli dużo serca i wykazali się znakomitą inicjatywą oraz doskonałą organizacją w  przygotowaniu tego spotkania. Z wielkim zaangażowaniem towarzyszyli naszym mieszkańcom podczas spotkania w klubie-świetlicy naszego domu. Wspólne śpiewaliśmy kolędy, mieszkańcy konsumowali przygotowane smakołyki a także zostali obdarowani upominkami przez organizatorów. Młodzież w przebraniu Mikołajów ze śpiewem odwiedziła również tych, którzy nie mogli przyjść w ich pokojach i przekazała świąteczne upominki. Pamięć o świątecznej atmosferze tego spotkania pozostanie na długo w pamięci uczestników.

„Dekoracje bożonarodzeniowe”

W grudniu wykonywaliśmy dekoracje i ozdoby świąteczne oraz dekorowaliśmy nimi nasz dom. Wspólnie z mieszkańcami  tworzyliśmy  gwiazdy z wikliny papierowej,  piękną choinkę w stylu rustykalnym, która ozdabia naszą gazetkę. Wspaniały klimat stworzyła także drewniana szopka i pięknie ozdobione choinki w całym domu. Wspólnie spędzony czas podczas tworzenia dekoracji,  a także dekorowania naszego domu pomocy, sprawił mieszkańcom wiele przyjemności. Wprowadził nas wszystkich w ten piękny, świąteczny czas, pełen zadumy i radości.