Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Powiększ Czcionkę | Zmniejsz Czcionkę | Standardowa Strona
Strona Główna | Na stronie: Menu | Treść
GRUDZIEŃ 2017 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kaletniczej
2018-01-19

Mikołajki

5 grudnia 2017 r. do mieszkańców DPS ul. Kaletnicza przybył Święty Mikołaj z prezentami. Przygotowane paczki wręczał wszystkim mieszkańcom. Niektórzy prezentowali swoje talenty: śpiewali kolędy, tańczyli, recytowali wierszyki i rymowanki. Święty Mikołaj był niezwykle zaskoczony talentami mieszkańców i ich występami.  Każdemu poświęcił swój cenny czas, z każdym rozmawiał, pytał o zdrowie, rodzinę i marzenia. Spotkanie było bardzo miłe i wesołe. Mieszkańcy zaprosili Mikołaja na następny rok.

Wspólne pieczenie pierników

6 grudnia 2017 mieszkańcy w ramach zajęć kulinoterapii zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Praca przy pieczeniu pierników szła sprawnie i bez trudu. Mieszkańcy mieszali składniki według przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów choinek, gwiazdek, bałwanków przy pomocy foremek. Upieczone pierniczki były lukrowane i polewane czekoladą. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i pyszne.

Dworzec Autobusowy

11 grudnia 2017 byliśmy zwiedzać nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, który został wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Jest on uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych dworców autobusowych w Polsce. Na nowym dworcu jest wiele stanowisk odjazdowych w pastelowych, ciepłych kolorach. Dworzec zrobił na nas duże wrażenie pod względem architektonicznym i z przyjemnością w przyszłości mieszkańcy będą z niego korzystać.

Quiz/Konkurs  Sylwestrowy

29 grudnia 2017 odbył się Sylwestrowy quiz, w którym wzięli udział mieszkańcy DPS ul. Kaletnicza. Konkurs miał na celu rozpoznawanie i odgadywanie ciekawych zabytków w Polsce i na świecie, utworów z lat 70 -80 oraz znanych i lubianych polskich filmów. Na koniec mieszkańcy otrzymali słodkie prezenty, a życzenia Noworoczne wniesione sokiem owocowym wprowadziły mieszkańców w świąteczny nastrój.